Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24CACPK6398D1ZO
Approx. Rs 12 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Packaging Size | 100gm |
| Soap Type | Moisturizing Soap |
| Pack Size | 100 g |
| Weight | 100 g |
| Pack Type | Pack of 5 |
| Skin Type | All Skin Type |
| Key Benefit | Moisturizing, Soft Skin, Refreshing, Glow |
| Key Ingredient | Lemon, Tea Tree Oil |
| Brand | Super Price |
| Packaging Type | Laminated Paper |
| Shelf Life | 24 Months |
| Fragrance Type | Floral |
| Form | Solid Bar |
| Shape | Oval |
| Usage | Personal Care |
| Country of Origin | Made in India |
100GM SOAP (PACK OF 5)
Available in 4 variants :
ROSE, SANDAL, LIME & MILK-ALMOND.
About this item...
Contains: 5 units of SUPER PRIDE Bath Soap (100g each)
(1) HIGH QUALITY: High TFM that keeps your skin healthy and glowing
(2) CONTAINS NATURAL OILS: Gives you soft and beautiful skin
(3) SANDALWOOD: heals the skin with its anti-blemishing and nurturing properties
(4) TURMERIC: known for its anti-septic and healing properties
(5) ENRICHED WITH GOODNESS OF LIME : Leaves your skin feeling fresh and soft
(6) LASTING FRAGRANCE: Long-lasting refreshing fragrance that keeps you fresh and confident all day
(7) SUITABLE FOR: Bathing soap for all skin types and all age groups
Approx. Rs 5.96 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5600 Piece |
| Soap Type | Moisturizing Soap |
| Pack Size | 50 g |
| Pack Type | Pack of 4 |
| Skin Type | All Skin Type |
| Key Benefit | Refreshing, Moisturizing, Soft Skin |
| Key Ingredient | Tea Tree Oil |
| Brand | Super Pride |
| Packaging Type | Laminated Paper |
| Shelf Life | 24 Months |
| Key Ingredients | Lemon |
| Ideal For | Unisex |
| Form | Solid Bar |
| Shape | Oval |
| Usage | Personal Care |
| Country of Origin | Made in India |
| 50GM*4PCS SET | 70 SET/BOX |
50GM SOAP (PACK OF 4)
Available in 4 variants :
ALOE-NEEM, SANDAL, LIME & MILK-ALMOND.
About this item...
Contains: 4 units of SUPER PRIDE Bath Soap (50g each)
(1) HIGH QUALITY: High TFM that keeps your skin healthy and glowing
(2) CONTAINS NATURAL OILS: Gives you soft and beautiful skin
(3) SANDALWOOD: heals the skin with its anti-blemishing and nurturing properties
(4) TURMERIC: known for its anti-septic and healing properties
(5) ENRICHED WITH GOODNESS OF LIME : Leaves your skin feeling fresh and soft
(6) LASTING FRAGRANCE: Long-lasting refreshing fragrance that keeps you fresh and confident all day
(7) SUITABLE FOR: Bathing soap for all skin types and all age groups
Approx. Rs 10.48 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Soap Type | Beauty Soap |
| Ingredient Base | Lemon With Glycerin |
| Skin Type | All Skin Type |
| Pack Type | Pack of 5 |
| Weight | 100 g |
| Form | Bar |
| Key Benefit | Soft Skin, Refreshing, Glow, Moisturizing, Whitening |
| Usage | Hand, Face, Hotel, Body, Bath |
| Key Ingredient | Glycerin, Tea Tree Oil |
| Fragrance | Lemon |
| Brand | Prime Glow |
| Packaging Type | Paper Wrap |
| Fragrance Type | Floral |
| Pack Size | Pack of 5 |
| Shape | Fancy Shape |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
(5) SUITABLE FOR: Bathing soap for all skin types and all age groups .
Explore More Products
© Ahmedabad Multichem Trade Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited